New York’ta Yapılması Gereken 10 Şey

New York’tasınız ya da hala planlama yapıyorsunuz. Belki az vaktiniz var, belki de çok detaylı araştırma yapmak istemiyorsunuz. Sebebi ne olursa olsun, sizi bu dertlerden kurtaracak, New York’ta Yapılması Gereken 10 Şey Listemiz’e alalım.

Eğer vaktim var diyorsanız o zaman sizi detaylı New Yok Gezi Rehberi‘ne bekleriz.

1. Central Park’a gitmek

Bunu yapmadan gelirseniz adamı döverler öyle diyelim. Hava güzelse kitabınızı, sandviçinizi alın, çimlerde yayılın ya da parkın içinde yürüyün. Eğer kış döneminde gittiyseniz büyük ihtimalle parkın içindeki buz pateni pistini göreceksiniz. Büyük küçük demeden herkes burda paten kayıyor. Korkmayın, siz de deneyin mutlaka keyif alacaksınız. Daha fazlasını da bu düşünceli ekip yine unutmadı. Central Park’ta Bir Gün Rehberi‘nde topladık.

2. Broadway’de müzikal izlemek

Bu da ilk madde kadar önemli. Oldukça keyifli bir aktivite. İnanılmaz prodüksiyonlar oluyor. Ucuza müzikal bileti nasıl bulurum diyorsanız onu da düşündük. Buyrunuz New York’ta Ucuz Broadway Müzikali – Bilet Alma Rehberi.

3. MoMA’yı ziyaret etmek

Burası dünyanın en önemli modern sanat müzelerinden. Cidden çok büyük bir müze. Ama kesinlikle çok başarılı. Kesin görmenizi tavsiye ediyor ve sizin için bir büyük hizmet daha sunuyoruz ve sizi MoMa Rehberi‘ni okumaya davet ediyoruz.

4. Madison Square Gargen’da NBA maçı izlemek

Basketbol ile ilginiz yoksa bile tarihsel olarak denk geldiyseniz, mutlaka bir New York Knicks maçına gitmenizi öneriyoruz. NBA’in en ateşli taraftar gruplarından biriyle, bu salonda maç izleme fırsatı kaçmaz.

5. The Met’i ziyaret etmek

Amerika’nın en büyük ve yıllık 7 milyon ziyaretçisi ile dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü müzesi. 2 milyondan fazla sergilenebilir esere sahip bir koleksiyonları mevcut. Haliyle, en beğendiğimiz ve en çok zaman harcadığımız müzelerden birisi The Met. Yarım gününüzü buraya ayırmanızı tavsiye ederiz.

6. Bryant Park’a gitmek

Eğer yazın gittiyseniz burda onlarca kişinin yoga yaptığına şahit olabilirsiniz. Katılmak oldukça eğlenceli olabilir. Ya da Noel zamanı giderseniz burdaki Noel Pazarı’nı gezebilirsiniz.

7. Top of the Rock ya da Empire State’e çıkmak

New York’u tepeden görmenin bambaşka bir keyfi var bizce. Gece de gündüz de ayrı güzel. Gün batımı ayrı güzel. Bizim tercihimiz Top of the Rock. Nedeni ise burada.

8. Times Meydanı’nı görmek

Bizce burası New York’un kalbinin attığı yer. Zaten “Evrenin merkezi”, “Dünyanın kalbi” gibi lakapları olan bir yer den bahsediyoruz. Kocaman reklam panolarıyla çevrili bu meydana gidip de başınızın dönmemesi mümkün değil.

9. Grand Central Terminal’a gidip kalabalığı izlemek

Defalarda filmlerde gördüğünüz bu devasa tren istasyonunda, seyahat edenlerin koşturmasına, vedalaşmalar ve de kavuşmalara bir de yerinde şahitlik edin.

10. New York steak yemek

New York’a gelip de ünlü New York Steak’i yememek olmaz. Bizim favori mekanımız Keen’s Steakhouse. Kesinlikle ucuz değil ama hala orda yediğimiz eti unutamıyoruz. Üstüne bir de key lime cheesecake yiyin ve bizi anın.

Write A Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.